Strefa Eksperymentów Muzycznych

Muzyka stanowi nieograniczone pole do eksperymentów i poszukiwań. Szczególnie, jeśli na jednej scenie oraz pierwszy spotkają się osoby z niecodziennym talentem i kreatywnością. Strefa Eksperymentów Muzycznych to projekt będący swoistym laboratorium, artystyczna przestrzeń dla sztuki w której spotykają się twórcy prezentujący odmienne obszary artystycznego uniwersum.

Celem Strefy Eksperymentów Muzycznych jest tworzenie artystycznego fermentu, łączenie tego co stare z tym co nowe, poszukiwanie nowych brzmień, środków ekspresji oraz przełamywanie barier stylistycznych i pokoleniowych.

W ramach Strefy zaproszeni artyści pracują wspólnie, korzystając z dorobku polskiej muzyki. W artystycznym laboratorium spotykają się różne koncepcje i wrażliwości - powstają śmiałe, artystyczne projekty, które z dumą możemy Wam zaprezentować w czasie festiwalu.

Pierwsza edycja poświęcona była Krzysztofowi Komedzie, bohaterem kolejnej był Ignacy Jan Paderewski. Tegoroczny projekt realizowany w ramach Strefy zatytułowany jest Własny Kasprzak - Piosenki reglamentowane. Tym razem sięgniemy po największe przeboje lat 70. i 80., aranżując je zarówno udowadniając, że klasyka, choć nie tak odległa, nigdy nie wychodzi z mody. Potrzebuje ona czasem wrzucenia w niecodzienną, odmienną konwencję.

Również tym razem poprzeczka zostanie postawiona wysoko.

Więcej informacji

W tym roku wyniki pracy Strefa Eksperymentów Muzycznych zaprezentowana zostanie 16.10 (sobota) o godz. 21:00 w Hydropolis. 

Bjørn Charles Dreyer / Time and Mass (NO / PL)

Bjørn Charles Dreyer gitara, elektronika
Tomasz Pruchnicki saksofony
Lars Kristian Lia live remix
Jakub Olejnik kontrabas
Miłosz Rutkowski wibrafon
Daniel Kusak wizualizacje

Miejsce: Hydropolis

Wstęp wolny