Strefa Eksperymentów Muzycznych

W głowach kilku artystów, którzy nigdy wcześniej nie spotkali się na scenie pojawiła się wizja na niecodzienny projekt muzyczny, który przedstawi sylwetkę sławnego polskiego pianisty Ignacego Jana Paderewskiego. Muzyka stanie się pretekstem do opowieści o ludziach epoki w której żył. Przez opowieść muzyczną artyści zaprezentują różne oblicza polskiego kompozytora, zarówno te bardziej znane – wielkiego muzyka i przyjaciela wielkich tamtego świata, jak i mniej – człowieka oddanego rodzinie i kolekcjonera sztuki. Swój dział w projekcie zgłosiło 7 muzyków/performerów z różnych krajów Europy. Projekt ten nazwaliśmy #Paderevsky Orchestra.

Każdy z artystów przygotuje wątek muzyczny w oparciu o twórczość kompozytora z tych inspiracji stworzy szkic suity - każda będzie inna, każda będzie miała indywidualny rys. W muzycznym dialogu, eksperymencie z dźwiękiem, ciszą, przestrzenią i energią stworzą wielopłaszczyznową kompozycje.

Punktem kulminacyjnym koncertu będzie wspólne premierowe wykonanie fragmentu kompozycji z udziałem dziecięcej orkiestry smyczkowej.

Ważnym elementem projektu jest specjalnie dla muzyki stworzona wizualizacja tematycznie związana z poszczególnymi częściami suity.

#PaderevskyOrchestra
PREMIERA 7 grudnia 2018