Bass&Beat Festival – idea

Bass&Beat Festival pozwala spojrzeć na muzykę współczesną z szerszej perspektywy, jednocześnie kładąc nacisk na bas i beat, jej fundament.

Wydarzenia festiwalowe są wypadkową działań muzycznych i sztuk wizualnych. Koncerty, warsztaty oraz spotkania kierowane są do osób ciekawych i niespokojnych, nieustannie szukających inspiracji.

Bass&Beat Festival pełni rolę twórczej przestrzeni pozwalającej zaprezentować co w muzyce i sztuce nowe i ciekawe. Stawia na spotkania ludzi kreatywnych oraz integrację środowiska artystycznego.

Głównym nurtem są koncerty eksponujące bas i beat. Dzięki współpracy z Katedrą Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu każdy z nich ma dedykowaną oprawę wizualną.

Na festiwalu znaleźć można Strefę Eksperymentów Muzycznych – laboratorium, w ramach którego zaprezentowany zostanie projekt przygotowany jako kolaboracja artystów działających w różnorodnych kręgach stylistycznych.

Festiwal to również przestrzeń rozmów i wymiany doświadczeń, a także wsparcia dla młodych artystów i zespołów. Co roku odbywają się warsztaty i spotkania z ekspertami z branży muzycznej.