07-08.12.2018

2 dni doskonałych koncertów, warsztatów i spotkań z artystami.

Zgłoś udział w Plebiscycie

 

Festiwal Bass&Beat 2018

Świat ewoluuje, muzyka ewoluuje, granice gatunków zacierają się – zapraszamy Państwa do eksploracji wraz z nami!

"Bass and Beat Festival" - to międzynarodowy festiwal skoncentrowany na muzyce z perspektywy brzmienia basu – ta oś brzmieniowa nie zamyka nas w jednej stylistyce muzycznej - jest umownym zabiegiem dla swobodnego pokazywania tego co we współczesnej muzyce piękne, nowe i ciekawe.

Celem festiwalu jest przekazanie publiczności jak najwięcej dobrej energii muzycznej, zaprezentowanie premierowych wykonań artystów, którzy nie boją się twórczego przemieszczania po różnych stylach i gatunkach muzycznych.

Prezentujemy elektryzującą muzykę, mieszankę różnych stylów i brzmień bez lęku o łamanie konwenansów. Zaproszeni artyści nie boją się zapożyczeń z klasyki, jazzu czy popu - pokazują to co nowe w muzyce światowej, na najwyższym poziomie wykonawczym.

Podczas wyboru artystów i repertuaru kierujemy się tym, by stworzyć warunki do współpracy polskich oraz zagranicznych artystów poprzez przygotowanie międzynarodowych wykonań inspirowanych muzyką polską w zaskakujących aranżacjach!

Dzięki temu, że festiwal skupia uwagę widowni, artystów, dziennikarzy i innych osób z branży muzycznej - dodatkowym celem naszym jest także budowanie networkingu artystów, dziennikarzy, managerów. Z tego powodu w tym roku rusza interaktywna platforma festiwalowa dla rekrutacji początkująch managerów na szkolenia czy plebiscyt popularności początkujących muzyków.

W II edycji Bass & Beat Festival większego znaczenia nabrała formuła promocji młodych, zdolnych artystów z całego kraju.

Promocja artystów odbywa się na następujących płaszczyznach:

Po pierwsze plebiscyt i możliwość prezentacji swojej twórczości na stronie festiwalu – główna nagroda 5.000 pln. Dla finalistów przewidzieliśmy możliwość prezentacji zespołu podczas festiwalu. Głosowanie odbywa się cały rok.

Kolejnym ważnym elementem jest (pierwsze z cyklu) szkolenie dla managerow i artystów muzyków. Celem szkolenia jest przekazanie istotnych informacji, technik i sposobów promocji polskiej muzyki na rynkach globalnych. Cykl spotkań skierowanych dla artystów muzyków, a także dla początkujących managerów muzycznych ma na celu wskazanie dobrych praktyk w nawiązywaniu międzynarodowych relacji, sposoby skutecznej promocji, "lewarowania" artystów polskich, wyznaczania i realizowania precyzyjnych i mierzalnych celów dla rozwoju kariery artystów muzyków. Ważnym aspektem jest tworzenie artystycznej i komercyjnej wartości polskiej muzyki, programowanie kariery czy obecność na światowych festiwalach. Uczestnikom szkolenia chcemy dostarczyć narzędzia, a tym samym wpłynąć na poprawę warunków polskiego rynku muzycznego, artystów muzyków i przyczynić się do większej obecności polskiej muzyki na świecie.

Dodatkowo tworzymy przydatną bazę danych profesjonalnych managerów muzycznych dostępną dla początkujących artystów muzyków.

Strefa Eksperymentów Muzycznych – odważny project - W głowach kilku artystów, którzy nigdy wcześniej nie spotkali się na scenie pojawiła się wizja na niecodzienny projekt muzyczny @Paderevsky Orchestra - Muzyka stanie się pretekstem do opowieści o charyzmatycznym kompozytorze Ignacym Janie Paderewskim, o otaczających go ludziach – znaczących postaciach ówczesnej sceny politycznej i artystycznej. Przez opowieść muzyczną artyści zaprezentują różne oblicza wirtuoza, zarówno te bardziej znane – wielkiego muzyka, męża stanu i przyjaciela wielkich tamtego świata, jak i mniej – człowieka oddanego rodzinie. Swój dział w projekcie zgłosiło 7 muzyków/performerów z różnych krajów Europy – reprezentujący różne style i gatunki muzyczne.

Do udziału została zaproszona niecodzienna sekcja smyczkowa składająca się z muzyków do 18 roku życia - naszym marzeniem jest by było ich 100!