17-25.10.2020

Concordia Design | OP Enheim | DCF | Mañana

 

Z przyczyn od nas niezależnych nastąpi zmiana w programie niedzielnego koncertu!

Zamiast zespołu Avi Jazzar wystąpi Jan Kantner Quartet.

Wielokrotnie nagradzani na konkursach w kraju i za granicą. Zespół otrzymał m.in. II nagrodę w tegorocznym konkursie na indywidualność jazzową festiwalu Jazz Nad Odrą oraz wyróżnienie na Blue Note Poznań Competition 2017.

Piotr Rachoń wystąpi solo.

Wiemy, że to duże zmiany, ale zapewniamy, będzie czego posłuchać!

Jeżeli ktoś z Państwa chciałby jednak zwrócić bilety, umożliwimy to poprzez system GoingApp.

Bądźcie z nami!

Bilety

17.10.2020

Leszek Możdżer solo
Mañana Patio, godz. 20:00

Koncert odwołany. Wiecej informacji

22.10.2020

WITOLD Strefa Eksperymentów Muzycznych oraz QATRE POÈMES
Concordia Design, godz. 20:00

Kup bilet

23.10.2020

SONIC CONSTELLATION
OP ENHEIM, godz. 19:00

Sold out

Kinga Głyk Band oraz Herstoria
Concordia Design, godz. 20:00

Kup bilet

24.10.2020

Tribute to Jazz Club Rura Jerzy Kaczmarek Quartet – Wilcze sidła oraz Into The Roots Piotr Damasiewicz Trio
Concordia Design, godz. 19:00

Kup bilet

25.10.2020

Jan Kantner Quartet, Piotr Rachoń Quartet
Concordia Design, godz. 19:00

Kup bilet

Bass&Beat Festival

Czwarta edycja Bass&Beat Festival przyniesie nam dużą dawkę muzycznych i wizualnych inspiracji. Będzie można usłyszeć artystów z Polski, Niemiec, Francji, Szwecji i Finlandii.

W programie koncerty połączone z efektami wizualnymi, wystawa fotografii oraz pokaz filmów krótkometrażowych, a wszystko to w wyjątkowych przestrzeniach, takich jak Concordia Design i OP ENHEIM.

Rozpoczynamy 17 października od występu jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich muzyków jazzowych Leszka Możdżera. Tydzień później (22 października) w DCF będzie można zobaczyć wystawę fotografii Katedry Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz pokazy filmów krótkometrażowych, animacji.

Na festiwalu odnajdziecie Strefę Eksperymentów Muzycznych (WITOLD) – laboratorium, w ramach którego zaprezentowany zostanie projekt przygotowany jako kolaboracja artystów działających w różnorodnych kręgach stylistycznych.

Wystąpią Kinga Głyk Band, Qatre Poémes, Sonic Constelation, Piotr Damasiewicz Trio, Piotr Rachoń Quartet, a w ramach specjalnego koncertu Tribute to Jazz Club Rura – Jerzy Kaczmarek Quartet.

Na wyjątkową uwagę zasługuje koncert zaplanowany w OP ENHEIM, gdzie znaczącą rolę odegra uzupełnienie wizualne wpływające m.in. na architekturę sali koncertowej.

Na zakończenie festiwalu wybrzmi Avi Jazzar, zwycięzca ubiegłorocznego plebiscytu Bass&Beat Festival.

Nie zabraknie wątku kobiecego, festiwalowy piątek dedykujemy twórczości, kreatywności, wiedzy, czy po prostu sile kobiet! Tego dnia gwiazdą będzie młoda artystka, uważana za najlepszą polską basistkę młodego pokolenia i wschodzącą gwiazdę muzyki jazzowo-bluesowej, Kinga Głyk. Jej występ zostanie poświęcony pamięci prof. Bogusławie Jeżowskiej-Trzebiatowskiej, wybitnej organizatorce Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Nie zapominamy o wyróżniających Bass&Beat Festival sztukach wizualnych, towarzyszących każdemu występowi! Spotkamy się z kolażem i formami abstrakcyjnymi doskonale dopełniającymi całość.

Jaki jest temat przewodni Bass&Beat Festival 2020? Tym razem wychodzimy od poszukiwania wolności. Odnosimy się do kompozycji Witolda Lutosławskiego „Trois poèmes d'Henri Michaux”.

„Poszczególni wykonawcy mogą w wielu miejscach traktować swe partie, jeśli chodzi o wartości rytmiczne, z dużą dozą wolności (...). Psychika poszczególnych wykonawców jest więc czynnikiem, który staram się włączyć do zespołu środków kompozytorskich”.

(Witold Lutosławski, źródło: wprowadzenie do audycji BBC 1965)

Znajdź nas w sieci