10-12.10.2019

Impart Wrocław

 

Festiwal Bass&Beat

Bass&Beat Festival jest międzynarodowym wydarzeniem, którego oś centralną stanowi brzmienie basowe i perspektywy, jakie ze sobą niesie. Festiwal to przestrzeń do zaprezentowania tego, co w muzyce nowe i ciekawe oraz tych, którzy nie zamykają się w konkretnej stylistyce muzycznej i swobodnie poruszają się po eksperymentalnych brzmieniach.

Od dwóch lat przekazujemy publiczności jak najwięcej pozytywnej energii i inspiracji, płynących z bezkompromisowych, śmiałych kompozycji, prezentowanych przez muzyków związanych zarówno ze sceną wrocławską, jak i międzynarodową. Stawiamy również na współpracę i wymianę doświadczeń, organizując panele i warsztaty dla zaproszonych uczestników.

Trzecia edycja Bass&Beat Festival to kolejne zaproszenie dla Państwa do wspólnego eksplorowania niecodziennych, nieoswojonych obszarów muzycznych, premierowych wykonań utworów artystów światowej klasy.

Artyści

Bass&Beat oddaje głos i scenę innowatorom i eksperymentatorom, bez lęku łamiącym muzyczne konwenanse i schematy. Artyści prezentujący się na festiwlu zderzają bit i bass z jazzem, muzyką klasyczną czy popem na najwyższym poziomie wykonawczym. Na naszej scenie gościli m.in. Janek Gwizdala, Jaromír Honzák, Joanna Dudkowska oraz Pilichowski Band. W ramach festiwalu uczestnicy co roku łączą siły, by stworzyć unikalny projekt, ukazujący polską tradycję muzyczną w świele nowych trendów i nurtów brzmieniowych. Ubiegły rok zaowocował powstaniem @PaderevskyOrchestra – charyzmatycznej opowieści o życiu legendarnego polskiego kompozytora.

Strefa Eksperymentów Muzycznych

Muzyka to nieograniczone pole do eksperymentów, szczególnie, jeśli na jednej scenie oraz pierwszy spotkają się osoby z niecodziennym talentem i kreatywnością. Ubiegłoroczny festiwal zaowocował projektem @Paderevsky Orchestra, niekonwencjonalną opowieścią o sylwetce wybitnego polskiego pianisty Ignacego Jana Paderewskiego oraz o czasach, w których żył. Siedmiu performerów i artystów z różnych krajów Europy zaprezentowało dwa oblicza kompozytora – wielkiego muzyka i społecznika, oraz oddanego rodzinie kolekcjonera sztuki. Całość została dopełniona wizualizacją, tematycznie dopasowaną do każdej części suity o życiu Paderewskiego.

Trzecia edycja festiwalu to kolejna okazja do stworzenia wyjątkowego projektu artystycznego, i również tym razem poprzeczka zostanie postawiona wysoko. Więcej informacji o projekcie pojawiać się będzie na bieżąco.

Znajdź nas w sieci