Plebiscyt

Każda osoba może zagłosować tylko jeden raz poprzez:

  • kliknąć link z nazwą artysty,
  • udostępnić na swoim profilu na Facebooku link do podstrony artysty z serwisu bassandbeat.pl
    (jeśli nie widzisz przycisku udostępniania w swojej przeglądarce, wyłącz AdBlocka),
  • kliknąć na przycisk "GŁOSUJ" na podstronie wybranego artysty.

Koniecznie w takiej kolejności. W przeciwnym razie głos będzie uznany za nieważny.

129
Edycja głosowania: 3

Mariusz "MuzykoManiek" Tryniszewski - rocznik 82' muzyk (gitarzysta basowy), aranżer, showman (prowadził dwie edycję muzycznego programu dla dwóch lokalnych stacji telewizyjnych zatytułowanego przewrotnie: "MuzykoManiek") i konferansjer ; jednym słowem: Człowiek orkiestra. W swoim kilkunastoletnim dorobku muzycznym dostąpił współpracy z takimi wykonawcami jak: Percival Schuttenbach, Orkiestra Rivendell, Flowers, Overcast, The Mohers Band i wiele innych.

224
Edycja głosowania: 3

Zespół MÓW to czwórka kreatywnych artystów, którzy dzięki swoim pasjom i talentom potrafią przenieść słuchaczy w cudowny świat muzyki. Soulowe brzmienie i dające do myślenia teksty gwarantują odbiorcom niezapomniane chwile refleksji i spojrzenia na rzeczywistość z dystansu. MÓW to teksty i melodie Ani Bratek okraszone nietuzinkowymi dźwiękami muzyków: Agi Derlak, Mateusza Szewczyka i Patryka Zakrzewskiego.

138
Edycja głosowania: 3

Liderką zespołu jest Jessica Merstein, wokalistka i skrzypaczka, finalistka programu telewizyjnego TVN Mam Talent; Na swoim koncie ma także osiągnięty IV Etap niemieckiego programu telewizyjnego RTL ;Deutschland sucht den Superstar; (odpowiednik polskiego programu ;Idol;) oraz występy w innych programach telewizyjnych tj; Dzień Dobry TVN; czy; Rozmowy w toku. Wspólnie z zespołem, który składa się z profesjonalnych muzyków, tworzy JMB.

21
Edycja głosowania: 2

ŁATY powstały rok temu przy ulicy Łaciarskiej we Wrocławiu. Zespół tworzą Hanna Stefaniak (wokal), Piotr Wit (gitara), Michał Kotowicz (gitara basowa), oraz Konrad Karolczyk (perkusja). Od tamtej pory pracują nad autorskim materiałem, będącym interesującą mieszanką indie rocka z popem. Ich teksty opisują sytuacje, które spotykają każdego z nas, a często bywają tematem tabu. Przez mnogość znaczeń, skrajne emocje ŁATY ~ ~ ~ ~ ~

10
Edycja głosowania: 2

Lukáš Mužík is experienced and well-know musician and he plays with bass guitar. He uses the ditto looper to bring his music ideas to live, especially in Bassplayer with Friends project. This proces of work was inspired by musician Janek Gwizdala.

Lukáš played with M.Dykta, A.Buczek, M.Walarowski, M.Podkowa. Band in record: L.Mužík (bassguitar), J.Klajný (guitar), M.Rusnok (piano), R.Hájek (drums).

10
Edycja głosowania: 2

Ekipa na co dzień stacjonująca w stolicy Dolnego Śląska. Ich muzyka to mieszanka reggae, raggamuffin, dancehallu oraz funku. W dość krótkim czasie zdołali wyrobić sobie dobrą opinię na polskiej scenie reggae, co zaowocowało koncertami razem z MESAJAH & Riddim Bandits, RAS LUTĄ, Ukraińskim THE VYO oraz wieloma innymi artystami rodzimej sceny.

40
Edycja głosowania: 2

MOQHA, to skład który łączy tradycję z nowoczesnością, instrumenty akustyczne z elektroniką, dźwięki organiczne z syntetycznymi. Ich muzyka nacechowana dużą dawką emocji, to kolaż różnych gatunków muzycznych. 31 stycznia 2016 roku wydali swoją debiutancką EPkę „Fractalz".

Skład:
Ola Turoń - wokal; Łukasz Gołąbek - beaty, piano; Michał Drzymkowski - trąbka, piano

83
Edycja głosowania: 1

Halik to projekt skromny. Nie powołany lecz samorodnie wzrośnięty na marginesie spotkań towrzyskich muzyków. W naturalny sposób pięlęgnowany przyjaźnią i „nawożony" zamiłowaniem do prostej formy - piosenki. Przekaz myśli, melodii, harmonii. Powstał bez pretensji czy konceptów. Teksty zostały powołane do życia z głębokiej szuflady wspomnień, przemyśleń czasem ważnych, czasem śmiesznych, czasem banalnych. Muzyka to nośnik tych prostych fraz.

Chcemy, żeby spotkanie z naszą muzyką dało słuchaczowi asumpt do refleksji, uśmiechu, poczucia współprzyjaźni z nami i współzrozumienia tego co w naszym odczuciu jest istotne. Życzymy słuchaczom mądrości i radość. Do usłyszenia!

81
Edycja głosowania: 1

Mateusz Kowalczyk to wrocławski wokalista i gitarzysta, który obecnie kończy pracę nad swoim pierwszym singlem "Uciekam stąd". Jak sam zaznacza jego muzyka to "klubowe brzmienia z dużą ilością gitar". Dotychczas jako muzyk sesyjny koncertował min. z Elą Dębską czy prezentował własne projekty "Tribute to George Michael" i "Back to the 90's". Jego marzenie to pierwsza autorska płyta!

16
Edycja głosowania: 1

Chojnacki/Miguła Contemplations - projekt dwóch młodych muzyków wrocławskiego środowiska jazzowego: Jana Chojnackiego (trąbka) i Filipa Miguły (fortepian). Zaprosili do współpracy Bartka Chojnackiego (kontrabas) oraz Dawida Opalińskiego (perkusja). Inspirując się muzyką świata, nie zastanawiając się nad jej podziałami formalnymi czerpią z niej i próbują połączyć w coś nowego i świeżego, z czym chcą się identyfikować, nie odcinając się jednak od korzeni jazzu, na którym się wychowali. 

48
Edycja głosowania: 1

​Podobno są trzy rodzaje muzyki – ta smutna, ta wesoła i "ta trzecia"... Czymkolwiek jest, to właśnie ją grają. Konkretniej? To granie między hard bopem a free jazzem, ze sporą domieszką brzmień etnicznych. Jakie jest? Mroczne, przestrzenne, liryczne, nostalgiczne... (Romantycy?).

Inspiracje? John Coltrane, Miles Davis, Billy Harper, Kenny Garret, Piotr Wojtasik, Zbigniew Namysłowski, Viktor Toth.

Nie jest prawdą, że nie lubią pianistów i gitarzystów. Po prostu bliska im jest tradycja Ornette'a Colemana i grania w kwartecie bez instrumentu harmonicznego. To daje muzyce przestrzeń, upraszcza harmonię, dodaje surowości i wyrazistości – pasuje do utworów, które grają.

Zespół założyli w lutym 2017 roku. Komponują sami – najczęściej robią to Janek, ale swój twórczy wkład w brzmienie zespołu mają wszyscy. Jest ich czterech – jak łatwo się domyślić tworzą więc kwartet (Quartet!).

Jan Kantner – saksofon
Piotr Szlempo – trąbka
Dawid Opaliński – perkusja
Bartłomiej Chojnacki – kontrabas

4
Edycja głosowania: 1

Zespół z Warszawy, z dwoma EP na koncie: "Erase" z 2015 roku i "Back & Forth" z 2017 i drugim miejscem w tegorocznej edycji Stage4You. Nie przepadają za muzycznym klasyfikowaniem i jak sami mówią lubią po prostu grać głośno i ładnie, czerpiąc inspiracje z wysp brytyjskich oraz zza oceanu: Biffy Clyro, Incubus, Kings of Leon czy Foo Fighters.

Nazwa pochodzi od koca w konie, którym ocieplali pierwszą salę prób zimą 2013.