Plebiscyt

Jest nam niezmiernie miło przedstawić laureatów plebiscytu Bass and Beat

Zwycięzcą plebiscytu, oraz zdobywcą nagrody w wysokości 5000 zł, ufundowanej przez Manana Cafe został zespół Mundi.

Dalsze miejsca w plebiscycie zajęli kolejno:

  • Miejsce 2 - Honeycomb
  • Miejsce 3 - Torteks

Serdecznie gratulujemy laureatom, pozostałym uczestnikom plebiscytu dziękujemy za udział i zaangażowanie.

Koncert zespołu MÓW został odwołany ze względu na naruszenie regulaminu Plebiscytu.

617
Edycja głosowania: 5

Zespół Mundi, czyli Marzena, Michał i Dorota. Spotkaliśmy się w 2017 roku; początkowo „rozebraliśmy” z dotychczasowych form kilka znanych utworów i stworzyliśmy nowe, własne aranże, stawiając na rzemiosło oraz artyzm wykonania poszczególnych elementów. W ten sposób odnaleźliśmy to, co nas łączy - syntezę, która obnażyła nasz styl. Nasza muzyka jest oszczędna w środkach, esencjonalna, obfita w pauzy, nie brakuje w niej jednak bogactwa formy, energii i pasji.

505
Edycja głosowania: 4

Zaczęło się jak zawsze od muzyki na żywo, kiedy na jednym ze swoich solowych koncertów Włødziemierz poznał się z wokalistką - Zuzą. Tak powstał projekt Honeycomb. Zaszyli się w małym domowym studiu i zaczęli tworzyć. Pisać wszystko, co w głowie uwiera. Grać wszystko, co w głowie się wierci. W ten sposób światu ukazały się historie, które wciągają każdego kto niefortunnie włączy przycisk odtwarzania.

224
Edycja głosowania: 3

Zespół MÓW to czwórka kreatywnych artystów, którzy dzięki swoim pasjom i talentom potrafią przenieść słuchaczy w cudowny świat muzyki. Soulowe brzmienie i dające do myślenia teksty gwarantują odbiorcom niezapomniane chwile refleksji i spojrzenia na rzeczywistość z dystansu. MÓW to teksty i melodie Ani Bratek okraszone nietuzinkowymi dźwiękami muzyków: Agi Derlak, Mateusza Szewczyka i Patryka Zakrzewskiego.

158
Edycja głosowania: 5

Pomidorowy Yass-Pfunck z piwnicy. Całe życie kupujesz drogie, przesłodzone, a półkę niżej leży lepszy i tańszy - Torteks.

138
Edycja głosowania: 3

Liderką zespołu jest Jessica Merstein, wokalistka i skrzypaczka, finalistka programu telewizyjnego TVN Mam Talent; Na swoim koncie ma także osiągnięty IV Etap niemieckiego programu telewizyjnego RTL ;Deutschland sucht den Superstar; (odpowiednik polskiego programu ;Idol;) oraz występy w innych programach telewizyjnych tj; Dzień Dobry TVN; czy; Rozmowy w toku. Wspólnie z zespołem, który składa się z profesjonalnych muzyków, tworzy JMB.

129
Edycja głosowania: 3

Mariusz "MuzykoManiek" Tryniszewski - rocznik 82' muzyk (gitarzysta basowy), aranżer, showman (prowadził dwie edycję muzycznego programu dla dwóch lokalnych stacji telewizyjnych zatytułowanego przewrotnie: "MuzykoManiek") i konferansjer ; jednym słowem: Człowiek orkiestra. W swoim kilkunastoletnim dorobku muzycznym dostąpił współpracy z takimi wykonawcami jak: Percival Schuttenbach, Orkiestra Rivendell, Flowers, Overcast, The Mohers Band i wiele innych.

83
Edycja głosowania: 1

Halik to projekt skromny. Nie powołany lecz samorodnie wzrośnięty na marginesie spotkań towrzyskich muzyków. W naturalny sposób pięlęgnowany przyjaźnią i „nawożony" zamiłowaniem do prostej formy - piosenki. Przekaz myśli, melodii, harmonii. Powstał bez pretensji czy konceptów. Teksty zostały powołane do życia z głębokiej szuflady wspomnień, przemyśleń czasem ważnych, czasem śmiesznych, czasem banalnych. Muzyka to nośnik tych prostych fraz.

Chcemy, żeby spotkanie z naszą muzyką dało słuchaczowi asumpt do refleksji, uśmiechu, poczucia współprzyjaźni z nami i współzrozumienia tego co w naszym odczuciu jest istotne. Życzymy słuchaczom mądrości i radość. Do usłyszenia!

81
Edycja głosowania: 1

Mateusz Kowalczyk to wrocławski wokalista i gitarzysta, który obecnie kończy pracę nad swoim pierwszym singlem "Uciekam stąd". Jak sam zaznacza jego muzyka to "klubowe brzmienia z dużą ilością gitar". Dotychczas jako muzyk sesyjny koncertował min. z Elą Dębską czy prezentował własne projekty "Tribute to George Michael" i "Back to the 90's". Jego marzenie to pierwsza autorska płyta!

48
Edycja głosowania: 1

​Podobno są trzy rodzaje muzyki – ta smutna, ta wesoła i "ta trzecia"... Czymkolwiek jest, to właśnie ją grają. Konkretniej? To granie między hard bopem a free jazzem, ze sporą domieszką brzmień etnicznych. Jakie jest? Mroczne, przestrzenne, liryczne, nostalgiczne... (Romantycy?).

Inspiracje? John Coltrane, Miles Davis, Billy Harper, Kenny Garret, Piotr Wojtasik, Zbigniew Namysłowski, Viktor Toth.

Nie jest prawdą, że nie lubią pianistów i gitarzystów. Po prostu bliska im jest tradycja Ornette'a Colemana i grania w kwartecie bez instrumentu harmonicznego. To daje muzyce przestrzeń, upraszcza harmonię, dodaje surowości i wyrazistości – pasuje do utworów, które grają.

Zespół założyli w lutym 2017 roku. Komponują sami – najczęściej robią to Janek, ale swój twórczy wkład w brzmienie zespołu mają wszyscy. Jest ich czterech – jak łatwo się domyślić tworzą więc kwartet (Quartet!).

Jan Kantner – saksofon
Piotr Szlempo – trąbka
Dawid Opaliński – perkusja
Bartłomiej Chojnacki – kontrabas

47
Edycja głosowania: 4

Muzozoic powstał jako trio w składzie: Tomasz Maryniak–bas,fretless,głos,Warr guitar,Konrad Maryniak–git.,synth.guit.,Łukasz Świderski–dr.,perc.,głos. Styl grupy to wypadkowa fascynacji wszystkich trzech muzyków, wśród których oprócz jazzu i rocka występują elementy muzyki repetytywnej i serializmu. Zespół zadebiutował 28 marca 2010 r. jako support Richarda Bona w Klubie Wytwórnia w Łodzi. W 2015 otrzymał nominację do nagrody „Grand Prix Melomani".

40
Edycja głosowania: 2

MOQHA, to skład który łączy tradycję z nowoczesnością, instrumenty akustyczne z elektroniką, dźwięki organiczne z syntetycznymi. Ich muzyka nacechowana dużą dawką emocji, to kolaż różnych gatunków muzycznych. 31 stycznia 2016 roku wydali swoją debiutancką EPkę „Fractalz".

Skład:
Ola Turoń - wokal; Łukasz Gołąbek - beaty, piano; Michał Drzymkowski - trąbka, piano

24
Edycja głosowania: 4

Jest to formacja muzyczna, która powstała z inicjatywy bandleadera, kompozytora oraz basisty Michała Nienadowskiego. W kompozycjach można usłyszeć frapujący koktail amerykańskiego be-bopu, śpiewność oraz piękno muzyki klasycznej oraz minimalizm muzyki skandynawskiej. Wojciech Morelowski - trąbka Guy Moscoso - saksofon tenorowy (USA) Maciej Czajkowski - fortepian Michał Nienadowski - bass Anders Lindhardt Madsen - perkusja (DK)

21
Edycja głosowania: 2

ŁATY powstały rok temu przy ulicy Łaciarskiej we Wrocławiu. Zespół tworzą Hanna Stefaniak (wokal), Piotr Wit (gitara), Michał Kotowicz (gitara basowa), oraz Konrad Karolczyk (perkusja). Od tamtej pory pracują nad autorskim materiałem, będącym interesującą mieszanką indie rocka z popem. Ich teksty opisują sytuacje, które spotykają każdego z nas, a często bywają tematem tabu. Przez mnogość znaczeń, skrajne emocje ŁATY ~ ~ ~ ~ ~

17
Edycja głosowania: 5

Aurorae jest to Wrocławski projekt jednoosobowy założony w 2018r. Inspiracje czerpie z szerokiej gamy emocji płynących z gatunków, które przewinęły się przez ostatnie lata. Można dostrzec wpływy muzyki filmowej (głównie soundtracków z horrorów lat 80), jak i ambientu, dark synthwave oraz chociażby doom metalu. Głównym zamysłem jest umiejętne połączenie wyżej wymienionych gatunków by wprowadzić słuchacza w pewnym stopniu trans jak i wywołać u niego niepokój.

Kamil - założyciel, student Politechniki Wrocławskiej i Szkoły Muzyki Nowoczesnej.

16
Edycja głosowania: 1

Chojnacki/Miguła Contemplations - projekt dwóch młodych muzyków wrocławskiego środowiska jazzowego: Jana Chojnackiego (trąbka) i Filipa Miguły (fortepian). Zaprosili do współpracy Bartka Chojnackiego (kontrabas) oraz Dawida Opalińskiego (perkusja). Inspirując się muzyką świata, nie zastanawiając się nad jej podziałami formalnymi czerpią z niej i próbują połączyć w coś nowego i świeżego, z czym chcą się identyfikować, nie odcinając się jednak od korzeni jazzu, na którym się wychowali. 

10
Edycja głosowania: 2

Ekipa na co dzień stacjonująca w stolicy Dolnego Śląska. Ich muzyka to mieszanka reggae, raggamuffin, dancehallu oraz funku. W dość krótkim czasie zdołali wyrobić sobie dobrą opinię na polskiej scenie reggae, co zaowocowało koncertami razem z MESAJAH & Riddim Bandits, RAS LUTĄ, Ukraińskim THE VYO oraz wieloma innymi artystami rodzimej sceny.

10
Edycja głosowania: 2

Lukáš Mužík is experienced and well-know musician and he plays with bass guitar. He uses the ditto looper to bring his music ideas to live, especially in Bassplayer with Friends project. This proces of work was inspired by musician Janek Gwizdala.

Lukáš played with M.Dykta, A.Buczek, M.Walarowski, M.Podkowa. Band in record: L.Mužík (bassguitar), J.Klajný (guitar), M.Rusnok (piano), R.Hájek (drums).

4
Edycja głosowania: 1

Zespół z Warszawy, z dwoma EP na koncie: "Erase" z 2015 roku i "Back & Forth" z 2017 i drugim miejscem w tegorocznej edycji Stage4You. Nie przepadają za muzycznym klasyfikowaniem i jak sami mówią lubią po prostu grać głośno i ładnie, czerpiąc inspiracje z wysp brytyjskich oraz zza oceanu: Biffy Clyro, Incubus, Kings of Leon czy Foo Fighters.

Nazwa pochodzi od koca w konie, którym ocieplali pierwszą salę prób zimą 2013.