Mundi

Zwycięzcy Plebiscytu Bass&Beat Festival 2018. Dorota Kołodziej (głos), Marzena Cybulka (gitara basowa, kontrabas) oraz Michał Wilczyński (gitara akustyczna) spotkali się w 2017 roku, aby połączyć sumy swoich muzyczno-teatralnych doświadczeń oraz inspiracji i stworzyć unikalną, spójną z ich wrażliwością muzykę, trochę wbrew panującym modom na eklektyzm. Jak sami mówią o swojej twórczości:

W początkowej fazie pracy „rozebraliśmy” z dotychczasowych form kilka znanych utworów i stworzyliśmy nowe, własne aranże, stawiając na rzemiosło oraz artyzm wykonania poszczególnych elementów. W ten sposób odnaleźliśmy to, co nas łączy- syntezę, która obnażyła nasz styl. W zespole każdy jest niejako instrumentem, realizującym osobną linię melodyczną we wspólnym brzmieniu; są jednak momenty, w których muzycznie spotykamy się i gramy daną sekwencję unisono- jako leitmotiv danego utworu.

Ich muzyka wymaga uwagi słuchacza, jest oszczędna w środkach, esencjonalna, obfita w pauzy, nie brakuje w niej jednak bogactwa formy, energii i pasji. Dla MUNDI liczy się uważny kontakt z odbiorcą, przekaz muzyczny i jego treść, stanowiące spójną opowieść. Podczas koncertów prezentują własne utwory oraz znane słuchaczom, specjalnie zaaranżowane tematy muzyczne.

Studyjny album MUNDI ukaże się na przełomie 2019/2020 roku.

Info