Bibobit

Właśnie zostali laureatami jubileuszowego konkursu Męskie Granie Young, do którego wybrali ich ambasadorowie tego przedsięwzięcia – Tomasz Organek oraz Piotr Stelmach z Programu Trzeciego Polskiego Radia. Tylko w ubiegłym roku supportowali takich artystów, jak Cory Henry czy Keyon Harrold.

Autorami projektu są Daniel Moszczyński i Bartek Pietsch - duet producencki, który inspiruje i jednoczy jazz, elektronika oraz hip-hop. To zespół, którego nie da się opisać jednym zdaniem, poniewaz ś́wiadomie przekracza granice gatunkowe.

Chcemy podejść do tematu inaczej. Połączyć́ jazzowe harmonie i improwizacje z rapem, podsmażyć́ je na elektronicznych tłustych brzmieniach i doprawić́ muzycznymi skojarzeniami każdego z nas. Bo w Bibobicie każdy jest trochę̨ z innego świata. Kochamy żywe brzmienia, a nowoczesność́ bardzo nas inspiruje. Nie lubimy mó́wić́ dla kogo tworzymy. No chyba, że mowa o pasji - dla niej zawsze!

Bibobit koncertował na największych polskich oraz światowych scenach: Pol`and`Rock Festival, Jazz Nad Odrą, Orange Warsaw Festival, Kaliningrad City Jazz, Made in Chicago, Enea Spring Break czy Europejskie Targi Muzyczne Co jest Grane. W tym roku na koncertach zaskoczą przedpremierowym materiałem, który stopniowo będą promować kolejnymi singlami, a w postaci wydawnictwa ukaże się on w 2020 r.

Info