Krzysztof Pacan Kontrabasista, gitarzysta basowy, producent muzyczny i kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. W 1999 roku został zaproszony przez Janusza Muniaka do współpracy, co zapoczątkowało występy młodego kontrabasisty na deskach sal koncertowych w Polsce i za granicą. W 2001 roku wraz z zespołem Jana Smoczyńskiego zdobył I nagrodę oraz wyróżnienie indywidualne na Międzynarodowym Konkursie Jazz Juniors w Krakowie. W roku 2002 dołączył do zespołu Michała Urbaniaka, z którym koncertował w Polsce, Czechach oraz w USA, Kanadzie i Chinach.

W tym samym czasie został członkiem kwartetu i kwintetu Zbigniewa Namysłowskiego, z którym odbył tournee koncertowe po Niemczech, Rumuni, Bułgarii i RPA. W latach 2002-2005 współpracował również z Trio Joachima Mencla, Sławka Jaskułke, Jana Smoczyńskiego oraz z zespołami, Jerzego Małka i Jacka Kochana, z którymi nagrywał i występował na licznych koncertach w kraju i za granicą (min.w Szwecji, Izraelu, Austrii, Wielkiej Brytanii, Francji i na Ukrainie).

Od 2007 do 2015 grał z zespołami Andrzeja Smolika. W 2009 odbyła się ich wspólna trasa koncertowa z udziałem Tomasza Stańki pt. ''Peyotl''. W 2008 roku wraz Janem Smoczyńskim i Robertem Cichym założył zespół JUNE - płyta ''That's What I Like'' otrzymała nominację do Fryderyka 2009 w kategorii Nowa Twarz Fonografii. Wystąpili wspólnie na Open'er Festival, Orange Warsaw Festival, Coke Live Festival, Gdańsk Dźwiga Muzę oraz na festiwalu Męskie Granie.

2010 roku na stałe dołączył do zespołu Urszuli Dudziak, z którą koncertował na wielu prestiżowych festiwalach jazzowych w Polsce - takich jak Jazz Jamboree, Solidarity Of Arts w Gdańsku wraz z Bobbym McFerrinem oraz Izmir European Jazz Festival w Turcji.

W 2011 roku miała miejsce premiera jego pierwszego autorskiego albumu pt. ''Facing The Challenge''. Płyta otrzymała nominację do Fryderyka 2011 w kategorii Jazzowy Debiut Roku. Razem z Janem Smoczyńskim, Nikolą Kołodziejczykiem, Radkiem Nowickim, Jerzym Małkiem, Arkiem Skolikiem oraz Sebastianem Frankiewiczem odbył szereg koncertów promujących album.

W 2011 roku objął kierownictwo muzyczne w zespole Miki Urbaniak, z którą koncertował do 2013. Od 2014 roku dołączył do zespołu Moniki Borzym, grając koncerty na wielu festiwalach jazzowych w Polsce. Z okazji przyznania nagrody Artysty dla Pokoju UNESCO dla Urszuli Dudziak, wystąpił na koncertach w Sao Paulo w Brazylii w 2015 roku oraz w lutym 2016 roku w Paryżu.

Współpracował także z Anią Rusowicz, Anią Dąbrowską, Natalią Przybysz, Skubasem, Tymonem Tymańskim, Makarukiem, Piotrem Baronem, Dorotą Miśkiewicz, zespołem Full Drive Henryka Miśkiewicza, Agą Zaryan, DJ Krimem, Marceliną, Sławkiem Uniatowskim, Kasią Mirowską, Teatrem Buffo, Tedem Novakiem, zespołem Deus Meus, Basią Flow-Adamczyk, Olgą Boczar, Martą Zalewską, Anną Wyszkoni.