Basista i kompozytor Jaromir Honzak urodził się w Litoměřice w Czechach w 1959r. Rozpoczął naukę gry na fortepianie w wieku 6 lat, a na kontrabasie gdy miał lat 14. Ukończył naukę w Konserwatorium w Teplicach w 1982r. Po odbyciu obowiązkowej służby wojskowej – szczęśliwie spędzonej w wiodącym wojskowym zespole w Pradze – Jaromir błyskawicznie stał się wszechstronnym i rozchwytywanym basistą, występującym ze wszystkimi najważniejszymi postaciami czeskiej sceny jazzowej.

Jaromir był jednym z założycieli grupy Naima, która szybko stała się jedną z najbardziej znaczących jazzowych grup lat osiemdziesiątych. Latami występował z takimi międzynarodowymi artystami jak Art Farmer, Phil Wilson, Don Friedman, Alan Praskin, Giovanni Basso, Amina Claudine Myers and Victor Lewis. Grał na licznych międzynarodowych festiwalach wliczając w to Sea Jazz Helsinki, Ingolstadter Jazztage, Leverkusener Jazztage, the Jazz Jamboree Warsaw, oraz Montreal International Jazz Festival.

W 1989 został nagrodzony stypendium Fulbrighta oraz stypendium Berklee i rozpoczął studia w Berklee College of Music w Bostonie. Wraz z nim studiowali Bruce Gertz, Hal Crook, John La Porta and Rick Peckham. Podczas studiów Jaromir występował m.in z Jorgem Rossym, Kurtem Rosenwinkelem, Royem Hargrovem, Markiem Turnerem oraz Chrisem Cheekiem.

Od momentu powrotu do Czech w 1990, Jaromir udokumentował swoją pracę jako leader zespołu oraz basista i kompozytor na siedmiu płytach: ''Getting There Together'' (1995, PJ Music); ''Earth Life'' (2000, Cube Metier); ''Present Past'' (2003, Indies); ''A Question To All Your Answers'' (2007, Animal Music); ''Little Things'' (2009, Animal Music); ''Blood Sings'' (2012, Animal Music) oraz ''Uncertainty'' (2014, Animal Music).

Kuba Stankiewicz, Piotr Baron, Michal Tokaj, Lukasz Zyta, Christian Rover, Jorge Rossy, Chris Cheek, Sissel Vera Pettersen, Jon Falt, Antonin-Tri Hoang, David Dorůžka, Vít Křišťan to tylko niektórzy z wielu międzynarodowych artystów, którzy współpracowali z Jaromirem przy nagrywaniu jego płyt.

Nagrania I kompozycje Jaromira zdobyły liczne nagrody zarówno w Czechach, jak i za granicą. Jego albumy ''Uncertainty'', ''Little Things'', ''A Question To All Your Answers'' oraz ''Present Past'' zdobyły nagrodę 'Angel’ za najlepsze czeskie jazzowe nagranie roku. W 2009 album ''A Question To All Your Answers'' zajął trzecie miejsce w kategorii Instrumentalny Album Jazzowy w konkursie Just Plain Folks Award. Jego melodia 'Constant Struggle’ figuruje w European Realbook (Sher Music).

Obecnie Jaromir kieruje własnym kwintetem i grupą nazwaną Face of the Bass. Jest członkiem zespołu Eben Brothers oraz Iva Bittová's group Čikori. Współpracuje z wieloma jazzowymi artystami w Czechach oraz na scenie międzynarodowej.

Jaromir prowadzi departament jazzu na Wydziale Muzyki i Tańca na Akademii Sztuk Scenicznych w Pradze (HAMU), gdzie jest aktywnym nauczycielem basu oraz improwizacji.